Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Křečové žíly – nohy v důchodu
Příznaky:
· Pocit tíže v nohách
· Bolesti
· Otoky
· Bércové vředy
· Ekzémy
· Píchání v nohách
Příčiny vzniku:
V žilách jsou umístěny četné chlopně, které brání krvi, aby neproudila nesprávným směrem. Když dojde k poruše těchto chlopní, mohou se vytvořit křečové žíly. Vznik tohoto onemocnění podporuje vrozená náklonnost k tvorbě křečových žil, podmíněná dědičným oslabením pojivové tkáně. Na rozvoji choroby se dále mohou podílet také hormonální faktory, ztížení průtoku krve zaškrcením nevhodným přiléhavým oblečením.
Léčba křečových žil:
Postižení většinou nemají žádné potíže, a nemusí se proto podrobit žádnému lékařskému vyšetření. Zpravidla ženy vyhledávají lékaře z kosmetických důvodů. Sami můžeme zabránit křečovým žilám tělesným pohybem. Svalová práce podporuje tělesný oběh, odtok krve a posiluje stěny cév. Sledujte svoji váhu a pokud možno se vyhněte dlouhému stání nebo sezení. Nenoste škrtící oblečení. Lékaře navštivte v případě, že křečové žíly působí bolestivé potíže, nebo když dojde k tvorbě vředů (tzv. otevřené noze). Lékař nejprve provede flebografii (rentgenový snímek postiženého venozního systému) a poté rozhodne zda je nutný operativní zákrok.
Závěr:
Křečové žíly většinou nejsou nebezpečné. Výjimečně může dojít (při nárazu, pádu) k zevnímu krvácení, které vypadá hrozivěji, než tomu ve skutečnosti je. Někdy může dojít k poruchám odtoku krve a ucpaní žil. Následkem toho můžou vniknout ekzémy, krvácení pod kůží a vředy. Ojediněle se vytvoří trombóza. Křečové žíly jsou často dědičné, proto je třeba zvýšené pozornosti u potomků takto postižených rodičů.
Téma: Ochrana zdraví v důchodu