Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Osamělostí trpí hlavně čtyřicátníci
Nejtíživěji, jak uvedli v časopise Journal of Clinical Nursing, zasahuje muže i ženy ve věku kolem čtyřiceti let, přičemž daleko tíživěji postihuje příslušníky silnější poloviny lidstva. Výsledky výzkumu, během nějž se badatelé dotazovali 1300 osob od osmnácti let, navíc ukázaly, že se samotou netrápí teenageři a kupodivu lidí, kteří už překročili padesátku.
U druhé skupiny se proto autoři práce domnívají, že značnou roli v jejich přijímání a chápání světa hraje náboženství, jež téměř masově vyznávají. Silně věřícím hrozí podstatně menší nebezpečí, že si začnou připadat osamělí a mít pocit, že je všichni nechali takříkajíc ve štychu. Stres z odchodu do důchodu víceméně klopýtá za obdobnými psychickými potížemi, jež se zmocňují jedinců, kteří přišli v produktivním věku o práci nebo nemají šanci na to, že si vůbec někdy zlepší své postavení v zaměstnání a dostanou se do kategorie lidí se středními i vyššími příjmy. A právě u nich je pocit osamělosti největší.
Kupodivu tento duševní stav nijak neovlivňuje doba, po níž člověk žije na jednom, zcela určitém místě. Také ti, kteří nikdy nevytáhli paty z rodné vesnice nebo neopustili ulici, v níž žili i jejich rodiče, si mohou připadat jako poslední z posledních, od nichž by si ani příslovečný pes nevzal kůrku chleba.
Zdroj: Internet
Důchodce, senior, penzista a vztahy