Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Bylinná léčby chřipky
Horečka vás složí hned první den a může trvat celý týden. Kromě příznaků zánětu horních cest dýchacích, budete mít zimnici, pocit nemohoucnosti, svalové a kloubní bolesti a zarudlé oči. Může se objevit i zvracení a průjem, zvláště u dětí. V druhém sledu za chřipkou mohou následovat i ušní infekce, zánět vedlejších nosních dutin nebo plic, případně další komplikace.
Chřipka se přenáší především kapénkovou infekcí. Její inkubační doba je 12-24 hodin. Příznaky, které signalizují chřipkové onemocnění: vysoká horečka – ˝z plného zdraví˝, spojená se zimnicí, malátností a bolestí hlavy, svalstva a kloubů. Později se přidruží pálení v krku, rýma a dráždivý kašel. Někteří nemocní jsou světloplaší, nebo mají průjmové obtíže či zvrací.
Typické je i nechutenství a tělesná slabost při provádění těch nejběžnějších denních činností. Horečka ustupuje obvykle po 2-3 dnech, může však trvat i 5 dnů.
Virus chřipky jsou částice obvykle 80-120 mikrometrů velké, s jádrem obsahujícím ribonukleovou kyselinu (RNK) a rozpustný bílkovinový antigen (S). Virus je obalen blánou, obsahující dvě základní látky – glykoproteiny: látku shlukující krvinky (HA) a enzym neuraminidázu (NA). Virus pomocí HA napadá specifická čidla na povrchu buněk dýchací sliznice. Virus je poté pohlcen a jeho genetický materiál vstupuje do lidské buňky. Tam se pomnoží, buňku opustí pučením a napadá další buňky.
Inkubační doba chřipky je 1-3 dny. Trvání nekomplikovaného onemocnění je 1-7 dní. Slabost a pocení přetrvává řadu dalších dní, ba i týdnů. Protože chřipková onemocnění jsou způsobena viry, nepůsobí na ně antibiotika. (Antibiotika užívejte pouze na doporučení lékaře při komplikacích chřipky!) podobně jako chřipka mohou probíhat i adenovirové infekce – tzv. common cold – nemoci (podle angl. názvu), ale jejich průběh není takto prudký.
Chceme-li sezónním ˝chřipkovým obdobím˝ projít pokud možno bez úhony na zdraví, je třeba včas imunitní systém podpořit.
K posílení obranyschopnosti a zejména k ochraně plic, dýchacích cest a kloubů při napadení těla chřipkovým virem, používá přírodní medicína peruánský protichřipkový elixír, obsahující vybrané výtažky z bylin: Muňa-Muňa (Minthostachys setosa), Uňa de gato (Uncaria tomentosa), Wira-Wira (Ghaphalium graveloens), Tawari negro (Tabeubiea serratifolia) a Šalvěje lékařské v kombinaci s látkami chondroitin sulfátem a standardizovaným propolisem (Moravia).
Výživové složky elixíru posilují obranyschopnost těla a brání šíření chřipkových virů. Snižují riziko virového napadení u zmutovaných virů. Působí proti suchému kašli, který doprovází chřipku. Chrání ale také klouby a brání ochablosti svalstva, což jsou průvodní známky chřipkového onemocnění.
Zdroj: Internet, Foto: Internet
Důchodce, důchodci, senior, senioři, seniorům, penzista