Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...PRAŽSKÝ PODZIM 12.9. – 1.10.
Nadcházející ročník zahájí Symfonický orchestr Rakouského rozhlasu a televize ORF se svým šéfdirigentem Bertrandem de Billy a díly V. Nováka, O. Flosmana a J. Suka. Jako sólistka s ním vystoupí česká violistka Jitka Hosprová. Toto těleso dostane příležitost ještě následující večer ve skladbách světových autorů. Česká filharmonie za řízení M. Swierczewského přednese vedle francouzské hudby také vynikající hobojový koncert I. Hurníka se sólistkou Janou Brožkovou. Toto těleso se však představí ještě jednou s díly ruských klasiků a s dirigentem Alexandrem Lazarevem. K novým hostům Pražského podzimu se přiřadí Staatskapelle z Drážďan a svým novým šéfdirigentem Fabiem Luisim. Tradičně se představí také světoví pěvci – tentokráte v belcantovém repertoáru s Pražským komorním orchestrem. Zaznějí rovněž sborové scény z méně známých ruských oper skladatelů Čajkovského, Borodina, Glinky, Musorgského a Rimského-Korsakova. Na festival se vrátí jedna z největších dirigentských hvězd světa Valerij Gergijev, tentokráte se svým druhým tělesem, Symfonickým orchestrem z holandského Rotterdamu. Spolupráce Pražského podzimu se světovými rozhlasovými orchestry bude pokračovat s historicky první návštěvou BBC National Orchestra of Wales. Symfonickému orchestru BBC, tentokráte ze Skotska, budou patřit i dva závěrečné večery 17. ročníku festivalu. Pozvání následovalo hned po dvou velmi úspěšných koncertech tohoto orchestru v roce 2003. Typicky zařazený Dvořákův violoncellový koncert do programu posledního koncertu přednese v sólovém partu Gautier Capucon. K významným rozhlasovým orchestrům se rovněž poprvé v naší historii přiřadí těleso z Kolína nad Rýnem se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Pražský podzim tak pokračuje ve své snaze prosazovat díla českých autorů do programu zahraničních hostů, představovat českému publiku méně známá, nicméně velmi kvalitní, světová tělesa a hledat a nacházet v hudbě 19., 20. i 21 století pozapomenuté či neznámé skladatelské počiny. Informace o vstupenkách či detailním programu Pražského podzimu naleznete na stránkách Mezinárodního hudebního festivalu PP. Zdroj: Pražský podzim, Foto: Internet
V pořadí již 17. ročník našeho festivalu dodrží své hlavní programové principy, aniž by se nechal svazovat výročími či jinými tématy.
Červenou nití, jež se prolíná již několika posledními ročníky, jsou česká hudba v podání zahraničních orchestrů na zahájení festivalu a zvýraznění světových symfonických orchestrů, často působících při rozhlasových stanicích.
bude pokračovat představení neznámých kvalitních evropských orchestrů pozváním symfonického orchestru střední Francie – Orchestre National dâĂle de France. Po nastolení trvalé spolupráce s Bamberskými symfoniky před třemi léty, přijede tento orchestr znovu, tentokráte s rozsáhlými a přitažlivými díly světového romantismu.