Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Panická porucha – možnosti přírodní terapie pomocí PM 21

Publikováno: 14.04.08
Počet zobrazení: 6860


      Panická porucha je deprimující indispozice charakterizovaná intenzivní skepsí či strachem anebo výrazné duševní i fyzické nepohody. Vznikající nenadálé panické záchvaty se mohou opakovat několikrát denně. Možnosti léčby jsou například pomocí přírodní terapie.

Panickou poruchu lze charakterizovat následujícími příznaky:
- zrychlené dýchání
- pocení
- pocity dušení, zalykání se
- bolest na hrudi
- nevolnost, stažený žaludek, pocity na zvracení
- točení hlavy, závratě, pohybové potíže
- bušení srdce
- pocit nereálnosti okolí a času, život se odehrává jako ve filmu
- třes těla a končetin
- strach ze ztráty kontroly nad sebou samým
- strach se smrti a budoucnosti
- návaly horka nebo chladu
- brnění, mrtvení nebo svrbění končetin

Pokud jste zažili nejméně 4 příznaky současně prožili jste akutní záchvat paniky. Akutní záchvaty bývají zpravidla způsobeny nadměrným psychickým zatížením, nečekanými nebo nezvyklými životními situacemi.

Opakující se záchvaty svědčí o rozvinutém stadiu Panického onemocnění. Jedná se již o zničující chronické onemocnění, které musí být léčeno pod dohledem lékaře. Příčina nemoci může být způsobena genetickými faktory, nerovnováhou a nedostatkem neurotransmiterů a vitálních aminokyselin a minerálů (draslík, hořčík, zinek a selen). Panické porucha může být logickým vyústěním syndromů chronické únavy, bakteriálních či virových onemocnění(chlamydie, borelie).

Panická porucha je zpravidla dlouhodobě léčena antidepresivy a anxyolitiky při současné individuální či skupinové terapii psychiatra či psychologa.
Další možnosti přináší v současnosti přírodní terapie potravinovými doplňky III. generace, tzv. novel food. Významným přípravkem tohoto typu jsou pitné ampule PM 21.

  • PM 21 obsahuje přírodní vyvážený zdroj serotoninu, melatoninu a damianinu. Jedná se mozkové transmitery, u kterých byla prokázaná účinnost u poruch psychiky a spánkového režimu.
  • PM 21 je rovněž významných zdrojem adaptogenních složek a antioxidantů, které umožňují svou nutriční hodnotou stabilizaci psychiky.
  • Praktické zkušenosti s PM 21 při podání dvou ampulí denně jsou schopny zmírnit posléze potlačit atak panického záchvatu.
  • V intervalu 24 hod až 5 dní jsou zmírněny nebo potlačeny dechové potíže, třes, závratě, pocení a stavy úzkosti. Do osmi dnů jsou normalizovány mozkové funkce, prostorové vnímaní, paměťové a pohybové funkce.

U chronické formy nemoci lze záchvatům předcházet dlouhodobým užíváním 1 amp. denně odpoledne. Přípravek PM 21 je dobře snášen jako potravinový doplněk klasické léčby anxyolitiky či antidepresivy. Svými adaptogenními (omlazujícími) vlastnostmi může přirozeně přispět i zmírnění vedlejších účinků podávaných léčiv.
U těžkých onemocnění lze efekt PM 21 potencovat zdrojem vitálních aminokyselin – PM Aminoprogess 120cps.( 2 cps. denně před spaním) a zdrojem minerálů PM Ca,Mg, K, Zn s vit. D (zpravidla 3 až 6 tablet denně).
Lze doporučit rovněž užívání přírodního anxyolitika AnxoProtect ( Dr.Řádek, 3 až 6 tablet denně).

Zdroj: Ing. Jiří Novotný, PURUS MEDA – pí Ráboňová

Vaše komentáře

Celkem 1 komentář (0 komentářů čeká na schválení)

15.04.2008 13:38  Petr Kurka

První panický záchvat jsem dostal v supermarketu na pražské Palmovce někdy v roce 1994. Od té doby jsem těchto záchvatů zaznamenal hodně. Potraviny už vůbec nemohu nakupovat, nakupují mi pečovatelky. Před jednáním na poště si beru 10 mg diazepam a osvědčuje se to, ale chodím na poštu v hodinách, kdy tam není mnoho lidí, protože ty panické záchvaty mám z lidí. Jakmile zalidněný prostor opustím, potíže okamžitě přestanou. Jsem léčen antidepresívy ze skupiny SSRI, nejprve Paroxetin, nyní Cipralex, ale vliv těchto léků na pohotovost k záchvatům z lidí je malý a jen na začátku léčby. Pomáhá mi jen odstranění příčiny, tedy nevystavovat se expozici, nechodit do zalidněných míst.

Zanechte komentář: