Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Jak využívat moc našeho podvědomí – 30
Citovali jsme si také, že psychologie definuje krizi jako Jestliže má člověk krizi překonat, pak si musí především uvědomit, že Krize nás naštěstí nepotkávají často, avšak jejich překonávání může trvat dlouho, pokud se s nimi nedokážeme – třeba podle výše uvedených rad – vypořádat. Pozor ale na jednu z velkých chyb, které bychom se mohli dopustit. Je To rozhodnutí, že změníme všechno okamžitě. K tomu nemáme ještě sílu. Klub dr. Murphyho připravuje Klub dr. Murphyho v ČR vás zve na přednášky: Přednášet bude předseda Klubu dr. Murphyho v ČR PhDr. Zdeněk Chmel, jeden z pokračovatelů uvedeného významného vědce u nás Vstupné: 50 Kč, senioři a studenti 30 Kč Autor: PhDr:Zdeněk Chmel, Foto: Internet
Autor článku: PhDr. Zdeněk Chmel
Už jsem se zmínil o tom, že úspěchy a prohry mohou silně působit také na
naše zdraví. Je to logické. Každý úspěch je nejen motivací pro další činnost,
ale také pohlazením duše. Již jsme si také říkali, že je jen málo lidí, kteří
by prošli životem bez jakékoliv krize. Podle statistik se každý z nás ocitne
nejméně jednou v životě v situaci, kterou bychom mohli charakterizovat jako – JSEM NA DNĚ.
˝stav duševních a citových stresů, vyžadující velkou změnu postoje během
krátké doby. Z toho také vyplývá, že charakteristickými rysy krize tedy jsou:
- událost, která nás po stránce duševní a citové vyvede z rovnováhy
- uvedená událost změní normální běh našeho života
- tato událost si vyžádá během krátké doby změnu našeho životního postoje a metod, jimiž obvykle řešíme situace
- v krizi nelze reagovat obvyklými způsoby, ale musí se hledat nové metody, jak se s danou neobvyklou situací vyrovnat
- podle zjištění psychologů je charakteristickým znakem krize také to, že si člověk vyčítá, co všechno zanedbal
rána, která ho zdrtila, má svou obrovskou intenzitu pouze v tom konkrétním
okamžiku, jen v tom daném bodě – jen v přítomnosti. Jakmile se tento bod,
tato událost, začne vzdalovat do minulosti, bude se její působení neustále
zmírňovat až téměř úplně zmizí.
Rady k překonání krize tedy nejsou nijak zázračné, ale fungují:
- Ve svých myšlenkách si musíme zdůrazňovat, že ten náš intenzivní pocit zoufalství a neštěstí postupně zeslábne až nakonec zcela zmizí.
- Nesmíme se v myšlenkách neustále vracet k oné události, která nás tak postihla. Nesmíme si také dělat žádné výčitky, že jsme něco zanedbali. Tím vůbec nic nenapravíme, protože ˝co se stalo, nemůže se odestát˝.
- Vzniklé krizi musíme aktivně čelit. Je mnohokrát ověřenou zkušeností, že pomáhá zejména usilovná práce a rovněž zájem o druhé. Není nic horšího, než se bezmezně oddávat zoufalství.
- Musíme si také uvědomovat, že kolem nás je mnoho lidí, kteří jsou na tom možná daleko hůře než my a přesto si nezoufají.
- Nepřipravujme si krize sami neuváženým jednáním nebo například tím, že budeme žárlivě sledovat svého partnera. Čtení soukromých esemesek a jiné korespondence nebo jeho zápisků, či naslouchání telefonickým hovorům už dokázalo rozvrátit svazky, které trvaly dlouhá léta. Přitom často může jít o nedorozumění nebo jen o špatný výklad některých slov.
Naše zhroucení je totiž důsledkem drancování vlastních rezerv a my máme ještě málo energie. Jestliže ale dokážeme v klidu přemýšlet co dál, jsme na dobré cestě, protože i malé činy jsou v tomto stavu velkým pokrokem. Při tom přemýšlení bychom také mohli využít analýzu, kterou doporučuji svým studentům a také klientům ve své poradně.Tato analýza se nazývá SWOT.Její název tvoří počáteční písmena anglických výrazů: Strenght (síla), Weakness (slabost), Opportunity (příležitost) a Threat (hrozba). V podstatě jde o zvážení či posouzení silných a slabých stránek, příznivých možností a nebezpečí či hrozeb, které by vyplynuly z našeho rozhodnutí. S analýzou SWOT jsem se původně setkal v marketingu, ale postupně jsem zjistil, že jde o univerzální metodu, kterou můžeme využít při rozhodování nejen v kterémkoli oboru, ale
i v osobních záležitostech. O sebedůvěře při překonávání krize opět příště.
Klub dr. Murphyho v ČR je jedním z mnoha Klubů dr. Murphyho v různých zemích celého světa. Posláním klubu je šíření myšlenek dr. Josepha Murphyho, který je charakterizován jako „význačný představitel proudu psychologického myšlení, jež vyzvedá úlohu podvědomí v lidské psychice.“ Samozřejmě jde i o šíření myšlenek jeho následovníků, kteří rozvíjejí jeho učení do současných podmínek. Mimo jiné i v tom, že moc podvědomí je rozhodující síla, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka.
Slíbili jsme, že v tomto smyslu bude klub pořádat přednášky a besedy pro členy klubu i širokou veřejnost a že vás budeme informovat o všem, co může klub nabídnout. pořádat. Takže dnes vám již můžeme sdělit – a to včetně dat – že je připravován cyklus tří přednášek. Zatím jen v Brně, ale postupem času i v jiných místech. Kde to bude, to záleží i na iniciativě členů klubu v tom kterém regionu, městě či obci. Klub je přece ˝dobrovolným sdružením členů, kteří jsou oddáni uvedeným principům a pozitivnímu myšlení˝. Představenstvo klubu může zajistit přednášejícího, ale celou organizaci a propagaci v místě zařizovat nemůže. A protože zatím funguje jen brněnské Klubíčko, jsou zatím první přednášky pouze v Brně. Takže, jaké termíny si můžete zapsat do diáře?
MOC PODVĚDOMÍ 1 – Jak využít tuto sílu pro zdraví
8. září v 16,00 v salonku 1 Hotelu MORÁVKA, Heršpická 7, Brno
MOC PODVĚDOMÍ 2 – Jak dosáhnout úspěchu
8. října v 16,00 v salonku 1 Hotelu MORÁVKA, Heršpická 7, Brno
MOC PODVĚDOMÍ 3 – Chcete být bohatí nebo chudí?
13. listopadu v 16,00 salonek 1 Hotelu MORÁVKA, Heršpická 7, Brno
Členové klubu, kteří již uhradili svůj členský příspěvek a tím vlastní průkazku klubu, mají vstup zdarma.