Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Tajemství krásy a zdraví – Agrilloterapie (léčení hlínou)

Publikováno: 29.10.08
Počet zobrazení: 4309


      Autorka článku: JUDr. Irena Novotná
Léčení hlínou se cizím slovem nazývá Agrilloterapie. Snad odjakživa lidé znají léčivé vlastnosti hlín, hlinek a jílu. Vždyť bahenní koupele byly již v historii využívány při léčbě chronických a těžce léčitelných chorob jako neuralgie nebo zánět kůže Také zvířata znají vlastností hlíny a mnoho z nich si záměrně vybírá svá teritoria tak, aby měla k léčivému bahnu či jílu snadný přístup.

Léčivá hlína, která je smíchána s pramenitou vodou má přirozené terapeutické vlastnosti. Dokáže obnovit vitalitu celého těla a také posílit imunitu vůči různým druhům onemocnění. A samozřejmě, že má i léčivé účinky. Je také důležité vědět o její další vlastnosti – dokáže totiž zbavit kůži a celé tělo nahromaděných toxických zplodin a díky svému složení (vápník, železo nebo hořčík a jiné prvky obsažené v léčivé hlíně) zlepšují metabolizmus a velice příznivě ovlivňuji hospodaření organismu s vodou a živinami.
Hlinky a hlíny nemají žádné vedlejší účinky. Alespoň nejsou známy. Je však třeba podle
typu pleti správně zvolit druh hlíny. Někteří lidé mohou pociťovat, že se jim vysušuje pokožka a navíc, opakovaná aplikace hlíny se silným účinkem muže zejména u citlivé pokožky způsobit vyrážku a svedení. Pro terapii by mely být používány výrobky vysoké kvality, připravené speciálně pro tento účel. Proto je nutno se vždy řádně seznámit s tím, co trh nabízí a přečíst si návod, nebo se poradit s odborníkem. Pro ilustraci uvádím jednoduchou přípravu obkladu z hlinky.

Jednoduchý obklad z hlinky:
Potřebné načiní a suroviny:
* miska (nekovová),
* lžíce (nekovová),
* destilovaná nebo minerální voda (neperlivá),
* zelená hlinka na obklady.
Příprava:
Potřebné množství hlinky nasypeme do misky. Přidáme tolik vody, aby hlinku zcela zakryla.
Roztok necháme 60 minut odstát. Mícháme, dokud se jednotlivé složky dobře nespojí.
Vzniklou hmotu nanášíme na kůži. Vrstva by mela být dostatečně silná (kolem 2,5 mm), jinak
vyschne příliš brzy.
Používáme-li hlinku nebo hlínu pro terapii, necháváme ji působit na kůži nejméně 4 hodiny.

Pečujeme o pleť s jílem
Jistě jsem vás už lehce navnadila a probudila zvědavost, jak lze takový způsob léčby a péče provádět. Jíly, hlíny a hlinky si můžete opatřit v obchodech s přírodní kosmetikou, to je důležité vědět. Požívání jílů je výsadou tibetské a čínské medicíny. Léčivé jíly mají různobarevné varianty. Tibetská a čínská medicína ve své praxi používá rozmíchaný šedivý, žlutý nebo zelený jíl s vodou a přídavkem léčivých bylin nebo propolisu či mumia. Pak se nanesou na vyčištěnou pleť. Jejich přínosem je především regenerace pokožky. A když opatrně smýváte jílovou masku, současně i provádíte jemný peeling. Peelingem se velmi šetrně staré a odumřelé buňky obličeje a dekoltu a pleť je pak hladká velmi příjemně prokrvená.

Co je to mumio?
Když už jsme hovořili o složení jílových tibetských pleťových masek, byla řeč o mumiu a o něm bych se ráda zmínila, protože ne každý zná blahodárné účinky tohoto daru přírody. Právě totiž pleťová jílová maska, obsahující šedou variantu s přídavkem mumia je určená pro starší pokožku. Mumio – tibetsky BRAG-STUN, v překladu znamená ˝slzy skal˝. Je to lepkavá látka, která vznikla z usazenin nánosu starověkých rostlin a minerálů. Obsahuje téměř celou Mendělejovu soustavu prvků. Podle tibetské medicíny a čínské medicíny se používá na všechny nemoci způsobené žárem. Mumio posiluje imunitní systém, má regenerační schopnosti, hojící a stimulační účinky, pomáhá při léčení zlomenin, řezných ran, nemocí vnitřních orgánů. Tibetská a čínská medicína rozeznává 5 druhů mumia: zlaté, stříbrné, železné, měděné a olověné.Mám vynikající zkušenost s mumiem. V prodejnách s léčivými bylinami je možno sehnat mumiovou mast, krém s mumiem a nebo i pleťovou vodu či mléko s obsahem mumia. Je výborné na zjemnění pleti. Vyléčí i drobné, běžné vyrážky, způsobené slunečném zářením a je výborným pomocníkem při drobných spáleninách, které můžeme mít při vaření či pečení v domácnosti.

Autor: JUDr. Irena Novotná, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 2 komentáře (0 komentářů čeká na schválení)

04.02.2010 13:08  jerry

Dobrý den ,reaguji na články s mumiem, nechávám si ho přivážet s Kavkazu a mám s ním a ne jenom já,ty nejlepší zkušenosti.Zřejmě je to ve spojení s psychikou všelék.

16.02.2009 14:11  vladis

na všechny popsané problémy se teď objevila nová technologie. více soukromě na : antioxscan@gmail.com

Zanechte komentář: