Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Babka bylinářka 4
Rostlina může být vysoká až 130 cm.Vzhledem ke svým silným kořenům a tudíž i hlubokému zakořenění potřebuje rostlina bohatou, vyhloubenou a výživnou půdu. Nejlepší je výslunné místo. Rostlina kvete téměř celý rok.U hořce je jedinou použitelnou částí kořen. Již z názvu je patrné, že se jedná o hořkou bylinu. Látky dodávající tuto chuť podporují vylučování žaludečních šťáv, trávení a chuť k jídlu. Hořec žlutý se používá v nálevu nebo prášku při nechutenství, nadýmání, žaludečním kataru, při žaludeční slabosti a v rekonvalescenci. Při používání doporučených dávek není hořec žlutý nebezpečný. Není doporučeno léčivku používat při těhotenství a při kojení, dále není doporučeno bylinku používat při vysokém krevním tlaku. Autor: Maura, Foto: Internet
Autorka článku: Maura
Hořec žlutý
Ve středověku byl znám tím, že byl užíván jako protijed na různé otravy. Hořec má vynikající účinky na trávící a zažívací ústrojí. Některé složky Hořce působí antibakteriálně a antizánětlivě.
Klinické testy prokázaly, že Hořec silně podporuje funkci jater, upravuje poruchy trávení, kladně působí na sekreci žaludečních šťáv, pankreatinu a střevních šťáv a působí proti pálení žáhy. Pozitivně ovlivňuje funkci slinivky břišní a žlučníku. Hořec žlutý je jeden z 900 druhů hořců, má silnou nevětvenou lodyhu, obrostlou žlutými květy, uskupenými do lichopřeslenů.