Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Jak využívat moc našeho podvědomí – 87

Publikováno: 30.10.09
Počet zobrazení: 1192


      Autor článku: PhDr. Zdeněk Chmel
V předcházejících článcích jsem vám představil ˝Pět Tibeťanů˝ a končil jsem tím, abyste se nenechali odradit když vám některý cvik hned nepůjde, jak byste chtěli. Když to nejde dnes, půjde to příště nebo přespříště. A ještě poznámku. I když budete cvičit nedokonale, i když to bude jen jeden cvik, je to pořád lepší než žádný, protože i to je aktivita, která vás nenechá ˝zrezivět˝. A aktivita každém věku, jak jsem již říkal, je jedním z ˝léků˝ na stáří.


Dnes si nejprve povíme o aktivitě jiného druhu. V každém věku platí: Jsme-li milováni, nestárneme tak rychle jako lidé nemilovaní. A nejde vždy jen o tělesnou lásku. Jde o duši. Každý kdo není obdivován, chválen, a milován, kdo žije ve špatném či lhostejném prostředí, ten ztrácí mládí a krásu mnohem dříve než ten, kdo žije životem úspěšným a šťastným. A to štěstí nemusí být nějaké obrovské. Člověk, který se umí radovat i z drobných úspěchů je na tom lépe než ten, kdo na velké štěstí čeká. A zatímco čeká, tak život a ˝štěstíčko˝ jej míjí, protože je ani nerozpozná. Dovolte mi pro ilustraci příhodu z deníku jedné ne zcela mladé dámy:

˝Každý má dny, kdy vypadá oslnivě, a dny, kdy si myslí, že se sám sobě nepodobá. Nikdy jsem si to neuvědomila tak jasně jako po první noci, kterou jsem v Rakousku strávila s mužem, který pro mě něco znamenal. Stalo se to při jedné slavnosti na vinicích severně od Vídně. Slavnost končila a my seděli vedle sebe v malém, vápnem vybíleném vinném sklípku a nedokázali jsme přestat mluvit. Oběma nám bylo jasné, že spolu strávíme noc. A tak se i stalo. Nespali jsme ani minutu a já byla poprvé od svého odjezdu z Paříže šťastná.˝

Pak tato dáma popisuje jak se druhý den vrátila do Vídně, a v koupelně ˝zůstala jsem stát před zrcadlem jako přibitá. Obvykle je pro mě den, kdy jsem nevyspalá, ztracenýTeď jsem jen vzdechla: ˝Bože, já jsem krásná!˝. A dodala, že zná přísloví: ˝Dobrý milenec je ta nejlepší zkrášlovací kůra.˝

K tomu dodejme, že krása je pozitivní vyzařování, stejně jako láska. Zářivá krása pak znamená, že vše pozitivní, co má člověk v sobě, předává okolí, vysílá povzbudivé impulsy. A citliví lidé záření druhého postřehnou. Na druhé straně, pokud je člověk plný zoufalství, zlosti nebo nenávisti, zářit nemůže. Všechno vyplývá z toho, jak důležité je, co máme uvnitř – naše vnitřní spokojenost. Vědci z Texaské university objevili i souvislost pozitivního myšlení se vzhledem člověka. To se týká například i vrásek, které jsou často jen křečovitě staženými svaly. Proto je může ovlivnit i duch. Dokonce vznikla teorie ˝péče o krásu zevnitř˝. Pracuje se silou vůle a se cvičením, jimiž se svraštělé čelo vyhladí. Samozřejmě – větší úsilí si vyžadují hluboké vrásky. Autorka této terapie říká, že tajemství spočívá ve schopnosti zmobilizovat v těle sílu, neztrácet čas sebelítostí a nerezignovat předčasně. Silou vůle se dá podle jiné dámy, Susanny Kubelkové, ovlivnit i krátkozrakost. A já jen dodám, že i pomocí naší vždy aktivní moci podvědomí.

Teď budu trochu nezdvořilý vůči této kosmické energii, když poznamenám to, co jsem již jinými slovy před časem říkal. Totiž, že podvědomí se dá ˝obalamutit˝, že bere všechno, co mu vědomí předloží (a to i virtuálně) jako tu nejskutečnější skutečnost. Samozřejmě, že to ˝balamucení˝ nedoporučuji. Protože se to může obrátit proti nám. Proto neustále zdůrazňuji, že si musíme dát pozor nejen na jazyk, ale i na své myšlení. Když si budete neustále říkat, že něco nedokážete, pak to skutečně nedokážete, protože vám podvědomí vaše ˝přání˝ splní. Když si budete myslet, že jste staří a čeká vás jen ta ˝zubatá s kosou˝, pak vám není pomoci. Sami se předčasně pohřbíváte. Vzpomeňte si, že jsem už také říkal, že musíme negativní myšlenky vytěsnit – nejlépe tím, že je nahradíme pozitivním přáním. Můžeme tedy rovněž říci, že ˝lékem na stáří˝ je také vnitřní spokojenost, pozitivní myšlení, láska a k tomu dobrá práce, do níž nechodíme z donucení, ale která nás uspokojuje a v níž se seberealizujeme. To platí i o jakékoli jiné činnosti, kterou děláme rádi. Když už nám těch šest nebo sedm ˝křížků˝ přijde, neměli bychom složit ruce do klína a jen čekat, až přijde ta největší demokratka, která ˝měří všem stejně˝. Všem stejně avšak jen pokud jde o fakt, že ˝tam musíme všichni˝. Jde pouze o to, jak brzy. Příště o ˝nosičích depresí˝.

Autor: PhDr. Zdeněk Chmel, Foto: Internet

PORADNA MOC PODVĚDOMÍ
Zabývá se zkvalitněním života a rozvojem osobnosti v každém směru a rovněž duševním i tělesným zdravím. Sídlí v Brně a každý klient-ka se musí předem objednat (tel. 549 257 402 nebo 604 158 676 nebo e-mail: drzch@quick.cz). Poradnu provozuje PhDr. Zdeněk Chmel, autor vámi oblíbených článků ˝Jak využívat moc našeho podvědomí˝.

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: