Dnes je 22.11.2024, Svátek má Cecílie, zítra Klement

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Celostní kosmetika pro seniorky – suchá pleť

Publikováno: 4.05.10
Počet zobrazení: 1496
Autorka článku: Maura
Suchá kůže má nízkou úroveň mazu a pleť je náchylná k citlivosti. Kůže má vyprahlý vzhled a není schopna udržet vlhkost. Kůže má vyprahlý vzhled. Obvykle se lidé se suchou pletí cítí nepříjemně po umytí a musí si rychle aplikovat hydratační přípravky.

Nesnáší
Sucha a větrné počasí
extrémní teploty a klimatizovaný vzduch,

Příčiny
Nedostatek vylučování maziva
Škodlivé látky v ovzduší
genetické onemocnění
špatná strava, zejména nedostatek vitamínu A a B vitamínů
nevhodná kosmetika

Jak pečovat o suchou pleť.
Umývejte se minerální vodou. Nepoužívejte vodu s vodovodu. Nikdy nepoužívejte horkou vodu. V dopoledních hodinách vlhčete pleť minerální vodou. Suchá pleť potřebuje hodně jemné, ale důkladné čištění, pravidelnou stimulace masáží a hodně oleje. Potřebuje také další pečlivé ochrany. Přírodní oleje pokožku suché pleti chrání.

Použijte neutrální pH-produkty k čištění pleti. Neužívejte mýdla, která koupíte na trhu. Při koupeli používejte dětský olej. Masáže provádějte krémy, které si doma vyrobíte.

Ranní ošetření suché pleti
Každé ráno, 15 minut, než jdete do koupele
1 žloutek
1 čajová lžička pomerančový džus
1 lžička olivového oleje a
několik kapek růžové vody
několik kapek limetové šťávy
Smíchejte výše uvedené přísady dohromady a aplikujte na kůži.

Maska pro krásu
Přísady pro masku:
1 vejce
1 kávová lžička medu,
1 / 2 lžičky olivového oleje a
několik kapek růžové vody
Smíchejte přísady důkladně a použijte jako masku.

Noční hydratační ošetření
Hydratační masáž:
Masírujte své tělo pod sprchou, pak se utřete suchým ručníkem. A pak proveďte lehkou hydrataci vhodným hydratačním prostředkem. Pak nechte pět minut prostředek vstřebávat a přitom se lehce masírujte teplou žínkou. Nakonec odstraňte přebytečný hydratační prostředek z kůže.

Denní hydratační ošetření
Hydratační prostředek pro denní ošetření:
Na čerstvě očištěnou pleť naneste hydratační prostředek a počkejte 10 minut, až se vstřebá. Pak kůži znovu navlhčete.

MLÉČNÁ LÁZEŇVýživa pleti mlékem
Jednou týdně se vykoupejte v mléčné lázni. Plynule vyživí vaši kůži. Naplňte vanu teplou vodou a smíchejte 250 g mléka s půl lžící mandlového oleje a pár kapkami svého oblíbeného parfému. Pak jen ležte ve vaně a relaxujte. Nejlepším lékem na masáž je směs ze smetany, do které přidáte několik kapek růžové vody a citronovou šťávu.

Hydrataci pokožky provádějte vždy po dokonalém vyčištění. A používejte tekuté hydratační oleje nebo odličovací oleje. Vyhněte se voskovým hydratačním krémům.
Stále zvlhčujte své prostředí, v kterém jste. Jednou týdně, použijte masku na obličej, aby vyjasnila kůži a odstranila jednotvárný, suchý povrch kůže.

Maska
Použijte zelený jíl a surový med. Po jedné lžičce. A smíchejte, Pak naneste směs na obličej . Po patnácti minutách pleť opláchněte vlažnou vodou. Použijte potom přírodní olej.

Byliny pro suchou pleťAloe vera má uklidňující účinky, hojení a zvlhčení. To také pomáhá odstranit odumřelé buňky. Použít aloe vera gel lokálně na postižené oblasti.
Měsíček lékařský a kostival mají pro kůži změkčující vlastnosti. Mohou být použity v sauně nebo na obličej, spolu s květinovými vodami. Kostivalový prostředek kůže také snižuje zarudnutí a zklidňuje podrážděnou pokožku. Do koupele přidejte 5 kapek levandulového oleje nebo ovesné vločky. Po koupeli pak použijte trochu pupalkového oleje s aloe vera krémem. Pití čaje z heřmánku, pampelišky nebo máty. Čaj z brutnáku lékařského, fenyklu, podbělu nebo měsíčku také pomáhá zlepšit pleť. Přidat 1 lžíci bylin na 1 šálek vroucí vody a pít denně.
O Tea tree oil je známo, že proniká do pokožky na buněčné úrovni. Přidejte 1 kapku oleje do svého oblíbeného krému a hydratujte tak účinně svou pleť.

Bylinné obličejové napařování
Bylinky pro nápařku : heřmánek, levandule, máta peprné
Na dva litry vody dejte do smaltované nádoby 2 – 4 polévkové lžíce sušené nebo čerstvé bylinky a napařujte obličej 15 minut. Po patnácti minutách opláchněte obličej studenou vodou a nechte své kůži uschnout, nebo pat v suchém prostředí s ručníkem. Pak ošetřete pleť přírodním olejem nebo použijte jílovou masku.

Dieta.
Doporučení pro suchou pleť
Jezte vyváženou stravu, která obsahuje zeleninu, ovoce, obilí, semena a ořechy. Jezte kvalitní bílkoviny z rostlinných zdrojů. Zvyšte svůj příjem syrových potravin.
Jezte potraviny, jako je česnek, cibule, vejce, a chřestem, které mají vysoký obsah síry, který pomáhá udržovat pokožku hladkou a mladě. Konzumujte hodně žluté a oranžové zeleniny. Jedná se o vysoce v beta-karotenu, antioxidant. Mrkev je obzvláště dobrá.

Nerafinovaný olej: používejte olej z lisovaných lněných semínek za studena. A dávejte ho do všech pokrmů, které nevyžadují ohřevu na vysoké teploty. Tak získáte vláčnou pokožku. Olej z lněného semínka obsahuje esenciální mastné kyseliny omega-3-alfa-linolenové kyseliny omega-6 a kyseliny linolové. Ty vchází do hormonů jako látky, tzv. prostaglandiny, které podporují zdraví kůže.

Ovoce a ovocné šťávy:
Cantaloupes, mrkve a meruněk jsou bohaté na vitamíny A a C, a tak jsou důležité pro pružnou, hladkou kůži. Buď je jezte celá , syrová nebo ve formě šťávy. Jezte potraviny bohaté na kyselinu pantotenovou (vitamín B5), například tvaroh, syrové. sýr, přírodní hladký jogurt, kefír, listová zelenina, nutriční kvasnice a pšeničných klíčků. Kyselina pantothenová je potřeba pro syntézu tuků a olejů pro zdravou kůži.
Tekutiny. Příjem tekutin: Vypijte nejméně 2 litry kvalitní vody každý den, aby byla kůže dobře hydratovaná. Nepijte nealkoholické nápoje nebo jíst cukr, čokoláda, bramborové lupínky, nebo jiné nežádoucí potraviny. Vyhýbejte se alkoholu a kofeinu. Tyto látky mají diuretický účinek. Vysychá pleť.

Esenciální oleje pro suchou pleťHeřmánek
Geranium
Yzop
Levandule
Pačuli
Rose

Autor: Maura, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: