Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Jak využívat moc našeho podvědomí – 131
Autor článku: PhDr. Zdeněk Chmel Dnes si povíme něco o technice tělesného a duševního uvolnění. Navazuji tak na článek, kde jsme si říkali, proč bychom se neměli pokoušet vnutit našemu podvědomí svou představu pouze silou vůle. |
Zdůrazňuji slovo „pouze“, aby nedošlo k nedorozumění. Samozřejmě sílu vůle potřebujeme už k tomu, abychom vytrvali , ale samotná síla vůle nestačí. Také jsme si říkali, že negativní strach stojí v cestě úspěšnému řešení jakéhokoliv problému a že mnoho lidí ztroskotává při hledání štěstí a úspěchu pouze proto, že neznají „klíč“ k bráně ke štěstí. Tím klíčem je správná sci-modlitba. Řekli jsme si také tři zásady, které musíme dodržet při přípravě sci-modlitby a uvedl jsem i její příklad.
Na počátku příprav musím připomenout i ten velemoudrý nápis nad branou věštírny v Delfách: „POZNEJ SÁM SEBE A BUDEŠ ZNÁT SVĚTY A BOHY.“ To proto, že poznat sám sebe je jedním z důležitých předpokladů pro vytvoření účinné sci-modlitby. Ten, kdo se chce zdokonalovat, musí znát svou startovní pozici.. Musí znát i své předpoklady k tomu, aby svého cíle dosáhl. Ale ten cíl si musí určit reálně a také vědět, jak ho dosáhnout. Uvědomit si, že jej nedostane zadarmo, že ho to bude stát mnoho sil, potu a pevné vůle k překonání všech překážek – včetně své pohodlnosti. Bez toho je takový cíl pouhým „vzdušným zámkem“.
Ne nadarmo jsem mluvil v předchozích článcích o překážkách a jejich překonávání. Takovou velkou překážkou může být i nemoc. Hodně lidí vám potvrdí, že se po vítězství nad těžkou nemocí hodně změnili. Tuto zkušenost, jak jsem již napsal, mám také já. Tím, že jsem si „vygruntoval ve svém nitru“, zkrotil jsem svou dřívější výbušnost, věci beru méně osobně a více s nadhledem, mám větší ohled a toleranci k jiným lidem. Začal jsem učit a přednášet, tedy předávat své znalosti a zkušenosti svým studentům. A také jsem se vrátil ke svému skautskému dětství – například k heslu: „Alespoň jeden dobrý skutek denně.“ Samozřejmě, že už ne v takové podobě, jako kdysi, když jsme převáděli babičky přes ulici, pomáhali s těžkým nákupem apod. Spíše je to dobrý čin než dobrý skutek. Doufám, že jedním z mých dobrých činů je i tento seriál článků.
Mohu rovněž říci, že jsem si uvědomil, jak pravdivé je rčení, že „vše zlé je k něčemu dobré“ a také, že se člověk má chovat k jiným lidem tak, jak chce, aby se chovali k němu. Ale nechci mluvit jen o sobě. Nedávno jsem četl v časopisu o manažerovi A.B., který se v padesáti letech rozhodl skoncovat s byznysem, odjel studovat novozélandské a čínské přírodní léčitelství a stal se terapeutem. Jeho finanční příjem sice výrazně poklesl, už také neměl drahé služební auto ani notebook a kancelář se sekretariátem. „A přesto mi tato změna víc dala než vzala,“ prohlásil. Uvedu ještě jeden příklad z USA. Tam dlouho nevěděli, kdo je tím Santa Clausem, který rozdával na potkání stodolarovky. Teď se ukázalo, že šlo o jednoho multimilionáře, kterému někdo v mládí, když byl skoro na dně, pomohl menší finanční částkou. A protože neví, kdo to byl, vrací tuto pomoc stejně neznámým lidem. Samozřejmě, rozdávat statisíce dolarů ročně si může dovolit jen multimilionář. Nikdo ale po nás nechce, abychom jeho činy kopírovali. Každý má jiné možnosti. A my přece nejsme národ sobců. Umíme pomoci. To jsme třeba prokázali při sbírce pro oběti přírodní katastrofy v daleké Indonésii, když jsme patřili mezi ty země, které poskytly největší pomoc v přepočtu na jednoho obyvatele. Uvedené příklady jsem uvedl jen jako ilustraci činů, které mohou být součástí úklidu vlastního nitra, které je důležitým předpokladem všestranného využívání svého podvědomí.
Proto už při přípravě k oslovení našeho podvědomí bychom si měli uklidit ve vlastním nitru. Zbavit se zloby, závisti a.všech těch negativních zátěží, které si životem neseme a které nám brání přijímat pozitivní energii. Připomínám ještě, že na svém podvědomí si nesmíme nic vynucovat. Ve své sci-modlitbě bychom nikdy neměli používat slovo MUSÍM. Pamatujme také na to, že představa úspěchu je vždy silnější než naše vůle Na jakýkoli rozkaz totiž podvědomí buď nereaguje – což je lepší než druhá eventualita – kdy to naše naléhání přijme negativně. Naše sci-modlitba by tedy měla být pokorná a vždy by v ní měla být vyjádřena i vděčnost moci podvědomí za jeho pomoc. Pamatujme i na to, že nic není náhodného. Všechno okolo nás a v nás i s naším osudem je jakási velká „síť“, v níž jsou věci propojeny a navzájem „spředeny“. všechny nemoci mají duševní původ a základním principem léčby je víra v uzdravení. Neustále si musíme uvědomovat, že naše podvědomí v sobě skrývá jedinečnou léčivou sílu. Vždyť často i lékař přiloží na ránu obvaz a řekne: „A teď už se o vyléčení postará příroda.“ Ano, pokud pod slovem „příroda“ vidíme moc podvědomí. Nezapomínejme ani na to, že všechno, čemu věříme, je jakýmsi semínkem, které v podvědomí klíčí, zapouští kořeny, vykvete a přinese plody. Proto do podvědomí nebudeme nikdy vědomě zasévat plevel (tedy pochybnosti a strach), ale naopak pevnou víru, že se uzdravíme. Podvědomí reaguje na jakýkoli obsah myšlenek. Ať už věříme v něco kladného nebo záporného, v něco správného nebo nesprávného. Příště o „sedmi krocích“.
Autor: PhDr. Zdeněk Chmel, Foto: Internet
Při „úklidu ve svém nitru“ vám mohou pomoci také klubové web-stránky http://www.klubdrmurphy.webnode.cz nebo účast na podzimních přednáškách v Brně, které se konají 7. a 14. září a 5., 12., 19. a 26. října v Občanském klubu, Kounicova 43. A pro správnou sci-modlitbu (pokud máte nějaké problémy) si můžete přijít i do mé poradny, která se zabývá rozvojem osobnosti a zkvalitněním života v každém směru, stejně jako zlepšením duševního i fyzického zdraví. Poradna je v Brně a každý klient-ka se musí předem objednat (tel. 549 257 402 nebo 604 158 676 nebo e-mail: drzch@quick.cz). Na uvedených kontaktech si také můžete objednat knihu JAK VYUŽÍVAT MOC PODVĚDOMÍ.