Dnes je 25.11.2024, Svátek má Kateřina, zítra Artur

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Indigové děti – křišťálové děti. Vzhůru k nové evoluci!

Publikováno: 6.11.10
Počet zobrazení: 1122
  Autorka článku: JUDr. Irena Novotná
Indigové děti, které přicházejí na svět od druhé poloviny osmdesátých let a vykazují nový, neobvyklý souhrn psychologických znaků, představujících dosud nezdokumentovaný charakterový typ.

Tento typ má pozoruhodně jedinečné rysy, které vyžadují změnu v jednání a výchově jak od rodičů, tak i učitelů s cílem poskytnout těmto dětem maximální podporu pro dosažení rovnováhy a souladu v životě a tím jim pomoci vyvarovat se možných frustrací. Odkazují Vás dále na tyto stránky: http://hledani.gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2007060010 Použitá literatura: Lee Carrolla a Jan Toberové – The Indigo Children

Pár slov úvodem k problému
Setkala jsem se s několika lidmi, kterým se narodily hyperaktivní děti. Děti těžko zvládnutelné jak doma i ve škole. Některé z nich umí krásně malovat, druhé zase vynikají v matematice, ale jejich rodiče musí vynaložit mnoho času a peněz, aby takové dítě vychovávali spolu se specializovaným psychologem. Rodiče, kteří mají tento problém, zasluhují hlubokou úctu, protože v praxi se těžko mohou smířit s esoterickým výkladem, že jde o výjimečné osobnosti, které se narodily proto, aby pomohly k další evoluci lidstva. Musí každý den tvrdě s dítětem bojovat, aby si osvojilo důležité návyky, nezapomínalo si pomůcky do školy, musí se s ním učit, aby obstálo ve škole, protože tyto děti se vyznačují nesoustředěností a neúctou k autoritám. Ironická poznámka na vrub esoterickému výkladu : Vzhledem k tomu, že mnoho rodičů nemá esoterické znalosti a schopnosti a tudíž nerozezná, zda jejích dítě má převahu modré barvy v auře, zda je zařaditelné mezi indigáčky a tudíž se z něho radovali, tak jsou tak nevděční za tento výsostný dar a skutečně neví, jak své dítě nejlépe uklidnit a vychovat, aby v životě obstálo a aniž by mu dávali doporučené léky, po kterých upadne do apatie.

Pokud tomu tak je, jak se tvrdí …
Pak v každé generaci, aniž bychom k tomu poznatku museli používat esoterické znalosti, pomůcky a praktiky, se rodili výrazně odlišní lidé, někteří z nich měli velmi problematický život, i když přinesli na svět vynálezy a poznatky a posouvali lidstvo kupředu, někdy šťastně, někdy nešťastně. Museli zápasit s problémy své doby a často žili v bědných podmínkách. Většinou je lidé ze svého společenství vyvrhovali a nebo pronásledovali. Byli totiž, na své podmínky, nepřizpůsobiví. A proto té teorii i indigových dětech, která zachází do mysteriózní podoby, nevěřím, protože v takových souvislostech se ani nechci pohybovat a nebo uvažovat. Ale chci vědět, ze seriózních a prokazatelných výzkumů, proč se najednou tento problém objevuje a co s ním, protože může mít fatální následky do budoucna, pokud je to tak, jak se tvrdí.

Deset atributů, které nejlépe vystihují tento nový druh dítěte:
 Přicházejí na svět s vědomím královské důstojnosti a často tak jednají.

 Uvědomují si, že „jsou hodny toho, že mohou být zde“, a jsou překvapeny, že druzí tento jejich pocit nesdílejí.

 Vědomí vlastní hodnoty není pro ně velkým problémem. Často říkají rodičům, „kdo a odkud jsou“.

 Mají potíže s autoritou (bez možnosti výměny názorů, diskuse či volby).

 Některé věci jednoduše nedělají, například čekání ve frontě je pro ně nesnesitelné.

 Jsou frustrovány systémy, jež jsou zaměřené rituálně a nevyžadují kreativní myšlení.

 Často nacházejí lepší způsoby, jak něco doma či ve škole udělat, takže vypadají jako „likvidátoři systému“ (jsou v opozici vůči jakémukoli řádu).

 Na první pohled se chovají asociálně, i když jsou mezi sobě rovnými. Jestliže kolem sebe nemají nikoho podobného smýšlení, uzavírají se do sebe s pocitem, že jim nikdo nerozumí. Ze společenského hlediska je pro ně školní docházka neobyčejně obtížnou záležitostí.

 Nereagují na prostředky výchovy typu provinění a trest (“Počkej, až přijde táta domů a uvidí, cos udělal“).

 Neostýchají se dát najevo své potřeby.

Magie, mystika, esoterika prostupují vědními obory?
Přiznávám, že jsem si prošla esoterickou literaturu, nahlédla do tajů tarotu a zhotovování horoskopů, že jsem četla Dějiny magie od Ephinase Leviho a mnoho dalších knih, včetně Paracelsa i předválečných autorů mystiky, ale vědoma si toho, že tyto poznatky, pocházející z pradávných dob, jak je lidé praktikovali, jsou neslučitelné s každodenním během života, a pokud se přikloním k tomu, že bych je i tak praktikovala, musím jim mnohem více obětovat než obdržím, zavrhla jsem tuto možnost a snažím se dívat na svět takovým způsobem, jakého jsem schopna na stupni svého vývoje. Rozvoj esoteriky v dnešní době mne opravdu uvádí do rozpaků, zvláště, pokud prolíná vědními obory. Je to velký krok zpátky. Nečitelné neprokazatelné, neblaze působící na psychiku tím, že je to nejisté a pro mnoho lidí neuchopitelné. Neboť hovoří jazykem a symboly, které jsou buď zcela skryté a nebo dnes již neobjasnitelné. A nebo se chcete potácet mezi symbolikou Šalamounových klíčků a tajemnými rituály a doufat, že se vám tak zlepší život a zmírní utrpení? A zmírní se utrpení rodičů, které mají děti s převahou modré barvy v auře a přitom se často musí zříci mnohých vlastních možností jen proto, aby je dokázali donutit vykonávat naprosto běžné věci a do nekonečna s nimi diskutovat o tom, proč si musí nosit do školy ty a ty pomůcky? Proč se nesmí utrhovat na učitele a nosit domů špatné známky a poznámky? Myslím si, že vykládat tento obrovský problém z hlediska esoteriky, je pro ně nedostatečné, neuspokojivé a zneklidňující. Každý rodič, pokud je to normální rodič touží po tom, aby jeho dítě mělo dobré vyhlídky do své budoucnosti, aby si uvědomovalo své pravé potřeby a své povinnosti vůči druhým lidem, které v budoucnu k sobě připoutá.

A proto si myslím, že je třeba na tento problém nahlížet s nejvyšší seriózností a pokud je to porucha, tak ji zkoumat a nacházet šetrné prostředky, jak ji léčit.

Autor: JUDr. Irena Novotná, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: