Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Probiotické bakterie pomáhají v boji se střevními záněty
Zdroj: www.cilena-lecba.cz Střevní záněty, někdy nazývané novodobou epidemií, postihují v současnosti stále více lidí. Jde o chronické nemoci, jejichž léčba je dlouhodobá a mnohdy problematická. Co vlastně pomáhá? |
Léčivý jogurt
Tento produkt byl a je po staletí známý pro svůj blahodárný vliv na lidské zdraví. Proč?
- Za své příznivé účinky vděčí jogurt především bakteriím mléčného kvašení, které se v něm nacházejí.
- Některé bakteriální kmeny mají i probiotické vlastnosti – přispívají k obnovení rovnováhy střevní mikroflóry a mohou tak pomoci předcházet jistým nemocem.
- Část mléčných bakterií dokáže mírnit zánět a pomáhá tak předcházet střevním zánětům či ulehčit jejich průběh.
Probiotika jsou předmětem zájmu i nadějí
Posledních několik let nabízí pacientům naději nová, biologická léčba. Němečtí vědci nyní došli k zajímavému zjištění i o možném příznivém vlivu probiotických bakterií na Crohnovu nemoc a ulcerózní kolitidu. Objevili totiž způsob, jakým tyto mikroorganismy chrání střevní stěnu. Skupina vědců z Technické univerzity v Mnichově zkoumala s využitím myší enzym zvaný laktoceptin. Tato látka je tvořena některými bakteriemi mléčného kvašení a přispívá k odstraňování zánětlivých působků v nemocné tkáni. Zatím jde ovšem o výsledky výzkumu, které čeká ještě další ověřování.
Jistotou je biologická léčba
Zánětlivě působící látky jsou u pacientů s crohnem a ulcerózní kolitidou vytvářeny v důsledku chybné imunitní odpovědi a zprostředkovávají poškození střev. Působení proti těmto zánětlivým látkám – tedy přímo cíleně, v místě zánětlivé reakce – je principem biologické léčby, která dosahuje u pacientů se střevními záněty jedinečných výsledků.
Foto a zdroj: www.cilena-lecba.cz