Dnes je 23.11.2024, Svátek má Klement, zítra Emílie

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Zeptejte se …

Publikováno: 15.09.12
Počet zobrazení: 1077
Autor: Josef Černý
POŠKOZENÍ VĚCÍ V ÚSCHOVNĚ ZAVAZADEL.
Zajímalo by mne, jaká jsou moje práva, pokud mi v úschovně poničí zavazadlo.

Pokud využíváme služeb úschovny, ať už na nádraží nebo v divadle, je dobré znát nejen svá práva, ale i povinnosti.

Mezi ty jasné patří samozřejmě zaplacení za úschovu, která by nám měla být známa předem, například z vyvěšeného ceníku. Méně známá povinnost ale je nahradit schovateli případnou škodu, která vznikla v souvislosti s uložením našeho zavazadla například tím, že z něj vytekl obsah nedostatečně uzavřené lahve a poškodil zařízení úschovny nebo jiná zavazadla. To se samozřejmě nevztahuje na případy, kdy ke stejnému poškození dojde v důsledku nevhodného zacházení se zavazadlem ze strany úschovny a dojde k rozbití zmíněné lahve. Pak máme samozřejmě nárok na náhradu vzniklé škody my, stejně jako v případě, že pracovník úschovny námi uschovanou věc neoprávněně použije (například jízdní kolo) a poškodí ji.

Doporučuji tedy věc pří přebírání zpět důkladně prohlédnout a v případě, že zjistíme poškození, je potřeba na místě sepsat protokol, případně vyfotit, protože později bychom vznik škody právě v úschovně případně její výši těžko prokazovali. Pokud se o náhradě nedohodneme na místě, požádáme o ni provozovatele úschovny písemně s kopií sepsaného protokolu.

I když to tak na první pohled nevypadá, stejná pravidla platí i při úschově věcí do mechanických zařízení, tedy uzamykatelných skřínek.

Autor: Josef Černý; problemsreklamaci@seznam.cz, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: