Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Lázně Teplice mají špičkovou péči nejen pro kardiaky
Zdroj: Michaela Škopková V České republice způsobují každoročně polovinu úmrtí srdečně-cévní onemocnění. Těm lze předejít umírněnou životosprávou a dostatečným pohybem. |
A bojovat proti nim lze i ve specializovaných lázních. Lázně Teplice nad Bečvou nabízejí špičkovou kardiorehabilitaci právě s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Vysoce odborně léčí však i pohybový aparát, nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka), či nemoci nervové.
Malebné lázeňské středisko leží v údolí řeky Bečvy, v bezprostřední blízkosti města Hranice. Jeho návštěvníci oceňují mimo profesionální péče snadnou dostupnost a poklidné prostředí. Hranice totiž leží v železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou. Teplice nad Bečvou však ještě neobjevily davy zahraničních turistů, a proto si zde můžete vychutnat relaxační pobyt naplno.
Lázně Teplice nad Bečvou disponují pěti sanatorii
Sanatorium Bečva je sídlem Odborného léčebného ústavu pro kardiorehabilitaci. Je prvním a jediným zařízením tohoto druhu v celé České republice. Jedná se o špičkové zařízení, které poskytuje časnou kardiorehabilitaci pacientům přeloženým z nemocnice již 5. nebo 6. den po kardiochirurgické operaci. Cílem péče v Odborném léčebném ústavu pro kardiorehabilitaci je přispět k normalizaci zdravotního stavu pacienta po náročné operaci a k opětovnému návratu do běžného života.
Ostatní sanatoria jsou určena pro klasickou lázeňskou péči. Relaxační pobyty však absolvujete v domech Moravan či Janáček. Ty patří k nejmodernějším zařízením celých lázní co do odpočinkových aktivit. V Moravanu navštívíte luxusní wellness centrum s několika saunami, v Janáčku absolvujete například chladovou terapii v poláriu Arktika.
Teplická kyselka – unikátní přírodní zdroj
Hlavní léčebnou procedurou v Teplicích nad Bečvou jsou uhličité koupele se zábalem, eventuálně přísadové uhličité koupele (například se solí z Mrtvého moře s briliantem či s rašelinou). Teplická kyselka vyvěrá ze dvou pramenů – Kropáčova a Jurikova. Díky svému minerálnímu složení a bohatosti na oxid uhličitý je nejlepším přírodním prostředkem k
- rozšiřování cév
- prokrvení srdce, mozku či ledvin
- snižování zvýšeného krevního tlaku
Uhličité koupele se zábalem patří mezi základní a také nejoblíbenější lázeňské procedury a jsou důvodem, proč se do lázní lidé vracejí. Při opakovaném pobytu totiž nastupují léčebné účinky kyselky daleko rychleji a mají delší účinek.
Více informací o lázních, indikacích i pobytech najdete na www.ltnb.cz.
Foto a zdroj: Michaela Škopková, FOCUS-AGENCY