Poslední diskuse
Zdraví
Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...Práce
Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...Co se kde děje
Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...Internet usnadňuje stárnutí 12.
Autor článku: Zdeněk Vohradník POŘIĎTE SI VLASTNÍ WEBOVÉ STRÁNKY II. ČÁST. V I. části článku jsem psal o tom, jak si lze snadno pořídit vlastní webové stránky. Dnes si povíme jak na nich dále pracovat. |
Tvorba webových stránek není jednorázovou záležitostí
Vlastní webové stránky zakládáme obvykle pro jedno určité téma. To se postupně rozšiřuje do šířky i do hloubky. Nebudu to však popisovat obecně a použiji jako příklad mé osobní stránky. Ve vlastní praxi však musí každý postupovat podle svých záměrů, možností a představ.
Můj postup
Webové stránky jsem si založil v roce 2008 a měly sloužit k umístění článků pro seniory, které jsem psal do portálu Třetí věk. Dnes mám tyto texty soustředěny v jedné ze šesti rubrik našeho webu s názvem NAŠE RADY. Tato rubrika již obsahuje sedm seriálů a každý má kolem deseti článků.
Nejsem profesionál a tak napíši za rok kolem deseti článků. Ty se do webu uloží velice rychle a pak by nebylo co dělat. Proto jsem se rozhodl, že rozšířím obsah stránek i o další činnosti. Postupně jsem tam vložil výsledky dvou dřívějších aktivit:
- hledání jmenovců – příjmení Vohradník, Vohradníková
- pátrání v rodokmenu našeho rodu Vohradníků z Havlovic
Dnes jsou obě tyto aktivity zařazeny v rubrice NÁŠ ROD.
Původní hlavní téma našich webových stránek – Rady pro seniory – se postupně také rozrostlo do několika částí. Vedle původní rubriky NAŠE RADY to jsou:
- RADY MOUDRÝCH – zde uvádím výňatky z myšlenek významných osobností, které jsou určené zejména seniorům
- CITÁTY – velký zájem o citáty z děl různých velikánů, mě přivedl k tomu, že jsem z nich vytřídil krátké citáty vhodné pro seniory
- ZAJÍMAVOSTI – v této nejnovější rubrice soustřeďuji novinky z různých oborů, které se bezprostředně netýkají seniorů, ale mohly by je zaujmout, tak jako mě.
Takže, za pět let se můj web rozrostl na pět různých témat s řadou podskupin.
Odměna za práci na webu
Jak jsem již uvedl v I. části článku – vlastní webové stránky sice neusnadní život ve stáří úsporou nějaké konkrétní práce, ale výrazně zmírní pocit osamocení a přinesou uspokojení z toho, že jsme to dokázali. Dalšími odměnami jsou:
- Brzo nás potěší rostoucí počet návštěvníků, Na naše stránky přišlo v prvním roce 3500 návštěv, z toho v lednu dokonce jen 42. Po pěti letech v, roce 2013, jsme již zaznamenali 47 tisíc návštěv.
- Rostoucí počet návštěv potvrzuje, že zvolené téma není jen osobní záležitostí autora, ale že zajímá i jiné účastníky webu. Je to však jen o anonymní účast. Více potěší, když najdete u svého článku komentář někoho konkrétního. S tím jsem se setkával, zejména u článků na portálu Třetí věk.
- Na zmíněném portálu vedou statistiku návštěv i podle jednotlivých článků po dobu několika let. To je velmi adresné hodnocení zájmu o konkrétní problém. Z tohoto přehledu jsem např. zjistil, že články z našeho prvního seriálu „Jak člověk zůstane v duchu stále mladý“ se čtou, na rozdíl od novin a časopisů, ještě pět let po zveřejnění.
- Překvapen jsem byl také zjištěním, že se mé vnučky chlubí kamarádkám, že jejich děda má vlastní webové stránky. Některé z nich mě dokonce pozvali za přítele na Facebook.
- Každému autorovi webu bych přál, aby dostal občas přímo osobní hodnocení své práce od návštěvníka stránek. Mně přišel v listopadu 2013následující mail:
Dobrý den, dnes jsem náhodou narazil na Vaše stránky. Jste výborný. Díky za vše co děláte. Patřím sice ke generaci o něco mladší, ale odkaz na Vaše stránky jsem s nadšením poslal svým rodičům (ročník 48).
Tímto článkem jsem ukončil sérii textů na téma „Internet usnadňuje stárnutí“. Děkuji za velký zájem na portálu Třetí věk i na mém webu. Přeji Vám hodně příjemných chvil na světové síti i na Vašich vlastních webových stránkách.
Autor: Zdeněk Vohradník. Foto: internet