Dnes je 23.11.2024, Svátek má Klement, zítra Emílie

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Prevencí proti virovým infekcím

Publikováno: 30.11.17
Počet zobrazení: 889
  Autor článku: Tomáš Iľko
V zimě je skoro nadlidský úkol udržet svou duši i tělo v dobré kondici. Chřipky, virózy a nachlazení číhají za každým rohem. Ale přece jen je možné se těmto onemocněním vyhnout, postačí jen pár účinných preventivních zásad a viry nemají šanci!

Chřipka, rýma, nachlazení – každého z nás minimálně jednou za zimu postihne. Nejčastějším viníkem je zejména sychravé počasí a prudké změny teplot – přecházení z vyhřátých místností ven do zimy našemu tělu opravdu neprospívá. Jak se chránit? Prevence spočívá především v posilování celkové imunity organismu.
Je například celoročně velmi prospěšné posilovat tělo pobytem na čerstvém vzduchu. V chřipkovém období je navíc dobré vyhýbat se místům s velkou koncentraci lidí, i když je to mnohdy skoro nemožné. Dobrým preventivním opatřením je také časté mytí rukou, protože viry se můžou přenášet i prostřednictvím nich.

Nezapomeňte ani na ovoce a zeleninu – to je základ. Obranyschopnost výrazně posiluje vitamin C, jehož bohatým zdrojem jsou např. citrony. Účinnými pomocníky jsou dále cibule, černý bez, lipový květ, šalvěj či česnek. Zázračné účinky má i med, který obsahuje vitaminy A, C a E či minerály, jako je vápník, draslík či hořčík. Vedle nešlápnete ani se zázvorem, echinaceou nebo šípkem.

Dnešní doba nabízí i mnoho dalších pomocníků, kterými můžeme obohacovat naši stravu o důležité látky. Doplňků stravy je dnes opravdu nepřeberné množství, o to větší pozor je však třeba si dát při jejich výběru. Určitě je kupujte jen v ověřených lékárnách a po poradě s lékárníkem či jinak poučenou osobou. Pro toto období jsou vhodné zejména ty, které obsahují vitaminy A, B komplex a C, antioxidanty, jód, zinek či měď. Zkusit můžete i přípravky s obsahem betaglukanů, látek podporujících obranný systém těla. Jejich zdrojem je např. hlíva ústřičná, ječmen, oves nebo kvasinky.

Pamatujte: stoprocentní ochrana před infekcemi neexistuje, ale prevence je vždy výhodnější než léčba již vzniklé nemoci!

Autor: Tomáš Iľko, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: